''Kış Geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası

'da özel bir okulun öğrencileri, Kimse Yok Mu Derneği'nin ''Kardeşlik Zamanı'' sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Suriye'ye battaniye, halı ve çeşitli giyim eşyası gönderdi.

Giriş Tarihi: 3.1.2013 12:25
'da özel bir okulun öğrencileri, Kimse Yok Mu Derneği'nin ''Kardeşlik Zamanı'' sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında, Suriye'ye battaniye, halı ve çeşitli giyim eşyası gönderdi.

Kimse Yok Mu Derneği Adana Şube Başkanı Kemal Elibal, Özel Burç Okulları'nın bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Suriye'de 1 yıldan fazla süredir dram yaşandığını belirterek, ''Sınır komşumuz olan kardeşlerimizin acılarını bir nebze olsun dindirebilmek istiyoruz'' dedi.

Elibal, Suriye'de 50 bine yakın insanın öldüğünü belirterek, şöyle devam etti:
''Suriye'den ülkemize sığınan binlerce vatandaş var. Suriyeliler diğer komşu ülkelerde de sığınmacı olarak bulunuyor. Bu kış gününde bizler sıcak evlerimizde sıcak yemeklerimizi yerken, kardeşlerimizin ayakları yalın, gece yatarken üzerlerini örtecek bir şeyleri yok. Bu kardeşlerimize yardımcı olmak adına kış geldiğinden dolayı battaniye, halı ve giyecek gibi eşya göndermek amacıyla yardım kampanyası başlattık. Bu okulun öğrenci, öğretmen ve velileri de bize destek oldu. Bugün burada bu kampanyada toplanan eşyayı ihtiyacı olan bölgeye gönderiyoruz.''

Okul yetkililerinden Ramazan Başol ise toplumsal duyarlılığa bağlı olan, etrafında bir ateş varken ''Bana ne?'' demeyen öğrencilerin yetişmesini amaçladıklarını ifade ederek, bu doğrultuda böyle bir kampanyaya destek olduklarını ifade etti.

Öğrenciler adına konuşan Yavuz Selim Aydın da montunu, botunu ve yeleğini Suriyeli yaşıtlarına gönderdiğini belirterek, hazırladığı paketin üzerine de ''Suriye'deki kardeşlerim, Allah size sabır versin. Ben çok üzülüyorum, sizin yerinizde ben de olabilirdim'' diye yazdı.
Öğrenciler tarafından yardım malzemeleri yüklenen kamyon, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Kış Geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN