Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin ve Türkiye'nin 'Altın Kaleleri' seçiliyor

Giriş Tarihi: 3.1.2013

Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD), yeni dönemde aldığı kararlarla adındaki değişiklik kadar vizyon ve misyonundaki değişimleri de göstermeye başladı

Alper Gürsoy başkanlığındaki Mersin GİAD Yönetim Kurulu, kentin sadece ekonomi alanında değil, sosyal, kültürel ve sportif alanlarında da emsal teşkil edecek projelere imza atmaya başladı. Bu kapsamda Mersin GİAD Başkanı Alper Gürsoy, 2013 yılına damgasını vuracak 'Altın Kale Ödül Töreni'nin hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.

'KALE'LER İÇİN
Geleneksel hale getirilmesi amaçlanan ve bu ay ilki düzenlenecek olan 'Altın Kale Ödül Töreni'ni hakkında bilgi veren Gürsoy, "Satrançta en önemli taş şahtır. Ancak bizce daha önemli bir taş vardır ki o, kaledir. İstikrarlı ve net bir hamle yeteneğine sahip bu taşı kaybeden oyuncu, oyunu kaybetmeye başlamış demektir. İşte Mersin GİAD'ın tasarladığı bu ödül töreni, içinde bulunduğumuz büyük satranç oyununun kalelerine ithaf edilmiştir" dedi.

ÖDÜL KATEGORİLERİ
Gürsoy, 10 dalda ödül verilecek olan gecede ayrıca Türkiye ekonomisine yön veren markaların CEO'larının da ödüllendirileceğini ifade etti. Ödül alacak isimlerin yakın zamanda açıklanacağı Mersin GİAD Altın Kale Ödülleri'nde kategoriler, Büyük Ödül, Girişimcilik Ödülü, Marka Ödülü, Hızlı Büyüme Ödülü, Usta Kalem Ödülü, Toplumsal Fayda Ödülü, Fark Yaratanlar Ödülü, Kent Tanıtımı Ödülü, Spor Ödülü ve 'İyi Fikir' Ödülü.

Kadın girişimcilere teşvik
MEGİAD Başkanı Gürsoy, kadın girişimcilerin hayatın her alanında daha aktif rol almaları için 2012 yılında başlattıkları 'Kadın girişimcilerden giriş aidatı almıyoruz' kampanyasının 2013'ün ilk çeyreğinde de devam edeceğini söyledi.

Deniz KARA / MERSİN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin ve Türkiye'nin 'Altın Kaleleri' seçiliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN