Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MTOSB Başkanı Tekli: Mersin hızla gelişiyor

MTSOB Başkanı Sabri Tekli, bölgenin en önemli özelliğinin; Mersin ve sanayici için çok önemli bir avantaj olan havayolu, demiryolu, denizyolu ile direk bağlantılarının bulunması olduğunu vurguladı

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, bölgede yapılan sürekli iyileştirme ve bakımlar nedeniyle 1. bölgede bulunan kaliteli elektrik enerjisi ve doğalgazın sanayici ile sorunsuz buluşmasını sağladığını ifade ederek, "Bölge istihdama büyük katkı sağlıyor. Direk istihdam yaklaşık 9 bini buldu. 1. Bölge'de halen 110 firma faal durumda üretim yapıyor" dedi.

BÜYÜKLERLE REKABET

MTOSB' nin 3 km batısında yer alan 'Gelişme Alanı' nın limana ve serbest bölgeye yakın olması itibariyle sanayiciye büyük avantajlar sağladığını kaydeden Tekli, 278 hektar arazide 5 bin metrekare ile 202 bin metrekare arasında 42 adet bölgede 6 firma üretim, 12 firma inşaat ve 17 firmanın proje aşamasında olduğunu kaydetti. Bölgenin büyük yatırımcıları cezbettiğini ifade eden Tekli, Mersin'in çok yakın gelecekte sanayileşme yönünde büyük illerle rekabet edebilecek duruma geleceğini söyledi.

3. OSB YAKINDA

Tekli, "Mersin, sanayi anlamında yükselen bir değer olması ve stratejik konumu sebebiyle yeni organize sanayi alanları 3. OSB oluşturma ihtiyacı da ortaya çıkmıştır. Bölgemizin ilave ihtiyacı olan 3.OSB'nin kurulması için gerekli raporlar ilgili makam ve kuruluşlara iletilmiştir. Yasanın ilave alan yer seçimi yapılabilmesi ile ilgili inşaatta olan ve üretimde olan parsel adedinin toplam parsel adedine oranının yüzde 90 olması gerekliliğini tamamladık. Bakanlığımıza bu durumumuzu ilettik. Hedefimiz 2013 yılı sonuna kadar 3. OSB'deki parsel satışına başlamaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTOSB Başkanı Tekli: Mersin hızla gelişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN