Osmanlı defilesi büyük ilgi gördü

Kurtuluş kutlamalarına damgasını vuran defilede her bir kıyafet ayrı ayrı alkışlandı

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 91.yıldönümü törenlerle kutlanırken en büyük ilgiyi Adana Kız Teknik Olgunlaşma Enstitüsü öğrencileri tarafından gerçekleşen Osmanlı Kıyafetleri defilesi gördü. İlçe Kaymakamı Murat Uzunparmak, Milletvekili Suat Önal, Toprakkale Belediye Başkanı Sedat Şanal ile davetlilerin izlediği defile görülmeye değerdi.

ONURLU MÜCADELE
İnsanların vatan ve özgürlüğünün ekmek ve su kadar değerli olduğunu belirten Uzunparmak, "Osmanlı'dan bizlere kalan bu topraklara akbaba sürüleri gibi saldıran düşmanlara karşı ülkemizin her bölgesinde olduğu gibi Toprakkale'de de onurlu bir mücadele verilmiştir" dedi. Milletvekili Önal ise Tük milletinin dinine, bayrağına, hürriyetine sevdalandığını tüm dünyanın çok iyi bildiğini söyledi.

TARİHE YOLCULUK

Kurtuluş kutlamalarına damgasını vuran defilede her kıyafet ayrı ayrı alkışlandı. Osmanlı dönemine ait tasarımlar izleyenleri tarihe yolculuk ettirdi. Kaymakam Uzunparmak, Milletvekili Önal ve Başkan Şanal enstitü yetkililerini kutladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı defilesi büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN