Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amanoslar 2012'de PKK'ya mezar oldu

Amanoslar'dan inerek Hatay'ın ilçelerinde eylemler düzenleyen PKK terör örgütüne son yılların en büyük darbesi vuruldu

Giriş Tarihi: 5.1.2013
Amanoslar'dan inerek Hatay'ın İskenderun, Dörtyol, Hassa ve Erzin ilçelerinde eylemler düzenleyen terör örgütü PKK'ya son yılların en büyük darbesi 2012 yılında vuruldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde Amanoslar'daki terör örgütü mensuplarına adeta nefes aldırmayan Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri teröristlerin hareket kabiliyetini de kısıtladı. 2012 yılı içerisinde çıkan çatışmalarda 18 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin 13'ü ölü 5'i ise sağ olarak ele geçirildi. Teröristlerle birlikte çok sayıda silah, el bombaları, patlayıcılara da el konuldu.

DARBE ÜSTÜNE DARBE

Operasyonlarda, örgüte ait 32 gömme depo ile bölge sorumlularınca kullanılan 10'nun üzerinde telsiz, dürbün, çok miktarda patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ile bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi imha edildi. Amanoslar'da ki terör operasyonlarının birçoğuna Hatay Jandarma Komutanı Mustafa Başoğlu da eşlik etti. Başoğlu'nun eşlik ettiği 2012'nin Kasım ayı ortalarındaki operasyonda bir terörist etkisiz hale getirilmiş çok sayıda terörist de yaralı olarak kaçmıştı.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT
Bölgede yaşanan sıcak temasın ardından yapılan aramalarda teröristlere ait çok sayıda silah ve yaşam malzemesi de ele geçirilmişti. Amanos dağlarında sayılarının 20 civarında olduğu tahmin edilen terörist grubuna kış aylarıda da darbe üstüne darbe vurulmaya devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amanoslar 2012'de PKK'ya mezar oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN