Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Dağıtılan eser sansür edilmez?"

Bakan Dinçer, kitaplara sansür iddialarına "100 Temel Eser deyip dağıttığımız kitapları sansürlemek mantıklı mı" diye tepki gösterdi

Okul açılışı, ziyaret ve konferans için Adana'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Şanlıurfa'daki 130 öğrencili sınıf ve kitapta sansür tartışmalarına açıklık getirdi. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çıkrık köyü Raif Mumcu İlköğretim Okulu'ndaki 130 öğrencili sınıfla ilgili olarak "Geçici prefabrik derslik" yapılacağını belirten Bakan Çelik, iki kitabın sansür edildiği iddiasına da "Temel eser arasında gösterip dağıttığımız kitapların sansür edilmesi tartışması mantıklı mıdır" diye sordu.

89 BİN KAYIT OLDU

Gazetelere yansıyan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çıkrık köyündeki okuldaki derslik sorununun aşırı kayıttan kaynaklandığına işaret eden Bakan Dinçer, "Geçen yıl Şanlıurfa'da birinci sınıfa 89 bin çocuğumuz kaydoldu. Şanlıurfa, tıpkı İstanbul gibi fiziki sorunları en fazla olan ilimiz. Geçici olarak prefabrik derslikler yapmak üzere harekete geçtik, biraz zamana ihtiyaç var" dedi.

TEK TİPE TEPKİ

Yüreğir'deki Medine Müdafii Fahreddin Paşa İmam Hatip Lisesi'nin açılışını da yapan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ilgi ve alkışlarla karşılandığı buradaki törende "Biz, toplumu, öğrencileri ve öğretmeni aynı gören, eşit gören, farklılıkları dikkate almayan bir anlayışa, daha demokratik bir anlayışa geçerek son verdik. Tek tip elbiseye karşı çıktık, o nedenle seçmeli dersler koyduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Dağıtılan eser sansür edilmez?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN