Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Konukoğlu: Türkiye başarı hikâyesi yazıyor

GSO Başkanı Adil Konukoğlu, yıllık enflasyon oranının beklentilerin altında çıkmasını "Türkiye başarı hikâyesi yazmaya devam ediyor. Böyle devam ederse piyasa rahatlar" diye yorumladı

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, yıllık enflasyon rakamının beklentilerin altında çıktığını belirterek, Türkiye'nin başarı hikayesi yazmaya devam ettiğini, enflasyon rakamlarının düşük olmasının sanayiciyi yatırım yönünden cesaretlendireceğini söyledi.

PİYASA RAHATLAR

Enflasyonda beklenenden daha olumlu seyir izlenen bir yıl yaşandığını ifade eden Konukoğlu, yıla çift haneli düzeylerde başlayan yıllık bazda enflasyonun 2012 sonu itibariyle TÜFE'de yüzde 6,16 ve ÜFE'de yüzde 2,45 olarak gerçekleştiğini belirtti. Orta Vadeli Program'da (OVP) 2012 yılı için öngörülen yüzde 7,4 enflasyon oranının altında kalındığına işaret eden Konukoğlu, "Enflasyonda aşağı yönlü seyrin sürmesi, önümüzdeki dönemde piyasaları rahatlatacaktır" dedi.

YATIRIMI CESARETLENDİRİR

OVP'de yüzde 7,4 olarak hedef konulmasına karşın 2012 yılı enflasyonunun yüzde 6,16 olarak gerçekleşmesinin piyasalara büyük getirisi olacağını kaydeden Konukoğlu, "Bu bir başarı. Türkiye başarı hikayesi yazmaya devam ediyor. Önümüzdeki dönem enflasyon hedefinin altında kalmak koşuluyla da Türkiye'de yapılacak yatırımlar daha farklı noktalara gidecektir. Enflasyon rakamlarının düşük olması sanayiciyi yatırım yönünden cesaretlendirecektir. Ben inanıyorum ki Gaziantep'te de bu enflasyon rakamlarından sonra yatırımlara hız verilecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Konukoğlu: Türkiye başarı hikâyesi yazıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN