Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet binası hakkında çürük raporu verildi

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 14 yıl önce inşa edilen Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan depreme dayanıklılık testinin sonucunda binanın çürük olduğu ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 2012 yılı Ağustos ayında hazırladığı rapora göre İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına güçlendirme yapılması veya yıkılıp yerine ihtiyaca cevap verebilecek yeni bir bina yapılması öngörüldü.

DEPREME DAYANIKSIZ
İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, "En önemli ihtiyacımız hizmet binasıdır. 1998 yılında yapılmasına rağmen 2012 yılında yapılan kontrollerde binamızın depreme karşı dayanıksız olduğu, acilen boşaltılması gerektiği belirtildi. Bina zayıf yapıldığından beton taşıma kapasitesi ve demirlerin inceliği bir teknik rapor olarak kurumumuza bildirildi. Nihai karar bu konuda daha çıkmadı" dedi.
YIKILIP YAPILACAK


Kiralık veya kaymakamlığın göstereceği başka bir binada hizmete devam etmelerinin tavsiye edildiğini anlatan Başol, "Genel müdürlük tarafından mevcut binanın yıkılıp yeniden yapılmasının maliyetinin daha düşük olacağı belirtildi. Çalışmalara başladık" dedi. AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, gerekli çalışmaların bir an evvel yapılabilmesi için konunun takipçisi olacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet binası hakkında çürük raporu verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN