Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazar'ın ölümünü otopsi belirleyecek

Kahramanmaraşlı Derviş Zülküflü'nün, Almanya'da ölen oğlu Hazar için yaptığı otopsi başvurusu kabul edildi. Küçük Hazar'ın cenazesi mezardan alınıp Adli Tıp'a gönderildi

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Almanya'da geçtiğimiz ağustos ayında karın ağrısı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren ve memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verilen 6 yaşındaki Hazar Zülküflü'nün babası Derviş Zülküflü'nün Türk makamlarına yaptığı otopsi talebi kabul edildi. Hazar'ın cenazesi mezarından alınarak Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Baba Derviş Zülküflü, "Oğlumun nasıl öldüğünü bilmek benim hakkım" dedi.

TATİLE GİTMİŞLERDİ

Avusturya'da yaşayan Kahramanmaraşlı Zülküflü Ailesi, bu yıl yaz tatilinde Türkiye'ye gelmek yerine Almanya'nın Schlüchtern kentinde yakınlarının yanına gittiler. Misafirlikte oldukları sırada bir gece Devriş-Meryem Zülküflü çiftinin oğulları Hazar rahatsızlandı. Karın ağrısı şikâyetiyle Almanya'da Gelnhausen Hastanesi'ne kaldırılan Hazar Zülküflü 5 saat sonra yaşamını yitirdi. Çocuklarına hastanede bakılmadığını ve ihmalden öldüğünü idda eden Baba Devriş Zülküflü "Çocuğumuzu kurtaracak tıbbi müdahale yapılmadı" diyerek avukatı aracılığıyla hastane ve o gece görevli olanlar hakkında ihmal davası açtı.

OTOPSİ TALEP ETTİ

Oğlunu memleketi Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Minehöyük köyünde gözyaşları içinde toprağa veren baba Devriş Zülküflü acılarla döndüğü Avusturya'da Türk Büyükelçiliği'ne müracaat etti. Zülküflü, oğlunun ölümünde hastane ve çalışanlarının 'ihmal ve kastı' bulunduğu yönünde şüphe duyduklarını belirterek, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Türkiye'de otopsi yapılmasını istedi. Avusturya'dan gönderilen dilekçeyi inceleyen Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı Hazar Zülküflü'nün mezarının açılmasına karar verdi. Savcılık görevlileri akşam saatlerinde Minehöyük köyündeki mezarlığa gelerek Hazar'ın cenazesini çıkardı. Cenaze Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

PEŞİNİ BIRAKMAM
Avustralya'da yaşayan baba Devriş Zülküflü kendisine telefonla ulaşan gazetecilere ''Alman hükümeti hala bir açıklama yapmadı. Biz Türkiye Cumhuriyeti devletimize güveniyoruz. Almanya'nın bize gönderilen ön otopsi raporunda oğlumun bağırsaklarının tamamının alındığını yazıyor. Normalde bir parça alınması gerekiyordu. Ancak onlar tamamını almışlar. Başka organları da mı alındı bilmiyoruz. Bu otopsi ile ortaya çıkacak. Bu davanın da peşini bırakmayacağım. Vermiş olduğumuz hukuki mücadelede bizleri yalnız bırakmadığı için Türk devletine teşekkür ediyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazar'ın ölümünü otopsi belirleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN