Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Yürüyüş alanının kenarı çöplük olmuş, temizleyen yok

Giriş Tarihi: 6.1.2013
Adana'dan bir şikâyet aldım. Genellikle birçok kişinin sabah ve akşam saatlerinde yürüyüş yaptıkları Regülatör Köprü'nün hemen yanından. Okurumuz, "Biz hemen hemen her gün burada yürüyüş yapıyoruz. Regülatör Köprü'yü geçince boş bir alan var. Yürüyüş yaptıktan sonra burada kültür-fizik hareketleri yapıyoruz. Fakat çerçöp dolu. Herkes buraya bir şeyler atıyor. Maalesef toplanmıyor da... Ne ararsanız bulursunuz. Bira şişeleri, çöp dolu poşetler, eline bir şeyler alan buraya atıyor. Böylesine güzel bir yer temizlense insanlar yürüyüş yaptıktan sonra bu çirkin görüntü ile karşı karşıya kalmazlar" diyor. Ben de her gün onlarca insanın yürüyüş yaparak zinde kalmak istediği bir yerin temiz olması gerektiğini düşünüyorum. Umut ediyorum ki kısa zamanda sorun giderilir, çöpler temizlenir.

Şebeke sorunumuz var
Adana'nın Ceyhan ilçesinden bir GSM şebekesi şikayeti aldım. Şikayet konusu Adatepe mevkiinde. Burada yaklaşık 80 kişi yaşıyor. Bilal Tuncel bize elektronik posta göndererek, "Köy hanesi ile birlikte civarda yaklaşık 250 kişi var. Çoğumuzun hattı Turkcell. Gsm şirketinin şebekelerinde sorun var, çekim gücü hiç yok, telefona konuşmanın imkânı yok. Devlet erkanından misafirlerimiz geliyor ama telefonla konuşamıyorlar. Turkcell yetkilileri ile defalarca iletişime geçtik. Burada yaşayanların isimlerini istediler, fakat hâlâ sorun çözümlenemedi. GSM yetkilileri buradaki yansıtıcıyı güçlendirseler veya yakınlarda bir yere yeni bir yansıtıcı koysalar sorun kalmayacak" dedi. Okurumuzun talebini köşemize taşıdım. Umut ediyorum ki yetkililer dikkate alır, yansıtıcı güçlendirilir.

Gülmece
Doktorlar akıl hastanesinin duvarına bir otobüs resmi çizmişler. "Hadi otobüse binin" demişler. Deliler otobüse binmeye başlamışlar. Bir deli binmemiş doktorlar: "Neden binmedin?" diye sormuş, "Çok kalabalık, taksiyle gideceğim" demiş.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Yürüyüş alanının kenarı çöplük olmuş, temizleyen yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN