Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 bin 500 kişilik koro

Adana'da TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen kurtuluş gecesine 4 bin 500 kişi katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ile coşan davetliler muhteşem bir tablo oluşturdu

Giriş Tarihi: 7.1.2013
Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen gece tek kelime ile muhteşemdi. Salonu tıklım tıklım dolduran davetliler gece boyunca ellerindeki Türk bayraklarını sallayıp, coşkuya ortak oldular. Isparta Erenler Mehteran Takımı'nın söylediği marşlara eşlik eden davetliler, ünlü sanatçı Seda Sayan'ın şarkılarına 4 bin 500 kişilik dev bir koroyla katıldı.

KURTULUŞ COŞKUSU

TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan Zopçuk, Ümit Özgümüş ve Seyfettin Yılmaz, Vali Yardımcısı Durmuş Gencer, üst düzey bürokratlar, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar ve binlerce Adanalı katıldı. Kurtuluş bayramı coşkusuna ortak olan davetliler, gece boyunca bir an olsun yerlerinde duramadılar.

SEDA SAYAN BÜYÜLEDİ
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana'nın Büyük Önder Atatürk'ün övgüsünü kazanmış bir kent olduğunu belirterek, "Muhteşem bir katılım oldu. Adanalılar birlik ve beraberlik içinde kurtuluş bayramını kutluyor. Bu birlik ve beraberlik devam ettiği sürece Adanalı'nın aşamayacağı engel, çözemeyeceği sorun yoktur. Yeterki birbirimizi sevip sayalım başarıya giden yolda el ele verelim. Önceliğimiz adana olsun" dedi. Muhteşem gecede Isparta Erenler Mehteran Takımı bir konser verdi. Gece, ünlü sanatçı Seda Sayan'ın okuduğu birbirinden hareketli ve duygulu konserle devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 bin 500 kişilik koro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN