Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afet odaklı kentsel dönüşüm yapılıyor

Giriş Tarihi: 7.1.2013
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Oral, ülke genelinde ''afet'' odaklı kentsel dönüşüm seferberliğinin başladığını söyledi. Oral, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Teknik Elemanlar Derneği (KATED) işbirliğiyle düzenlenen 'Yaşanabilir Çevre ve Marka Şehirler İçin Kentsel Dönüşüm' panelinde, kentsel dönüşümün Türkiye için milat olduğunu belirtti.

RİSKLİ ALANLAR

20 yıl kadar süreceği tahmin edilen dönüşüm uygulamalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesini için mevzuat hazırlandığını anlatan Oral, "Türkiye genelinde yerel yönetimler ve Bakanlığımız işbirliğinde riskli yapıların tespit çalışmaları devam etmektedir. Ülke genelinde tespit edilen 4 alan riskli olarak kabul edilmiştir. Ayrıca riskli alan belirleme çalışmaları ülke genelinde hızla devam etmektedir" dedi.

Yıkım değil yenilenme
Panelde konuşan Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ise dünya kaynaklarının sonsuz olmadığına dikkati çekti. "Kentsel dönüşüm bir yıkım faaliyeti olmaktan öte bir yenilenmedir" diyen Pakdil, dönüşüm konusunda kurumların halkı bilgilendirmesinin önemine değindi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afet odaklı kentsel dönüşüm yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN