Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kanunla turizm zor

Giriş Tarihi: 7.1.2013
ON binlerce vatandaşın umutla değişmesini beklediği Kıya Kanunu'na, Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı beldelerin belediye başkanları da tepki gösterdi. Erdemli'de yapılan 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı İlçe Toplantısı'nda söz alan başkanlar, kanunun yenilenmemesi halinde turizmde gerekli atılımın yapılamayacağını söyledi. Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe başkanlığında yapılan toplantıda başkanlar, öncelikli olarak bu sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade ettiler.

MAHKEMELİK OLUYORUZ

Kocahasanlı Belediye Başkanı Kerim Köken toplantıdaki konuşmasında, sektörün uğradığı zarara dikkat çekti. "Antalya'da insanlar denizin içine mendirekler dikip, restaurantlar yapıyorlar. Biz yaklaşacak olsak mahkemelik oluyoruz. Derdimiz Kıyı Kanunu. Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler ve belde belediyeler hep mahkemelik. Bu şekilde turizm yapılmaz" dedi.

DEVLETE GÜVENDİLER

Tömük Belediye Başkanı Derviş Yıldırım ise sadece Mersin'de 80 bine yakın konut ve turizm tesisinin, kanundan dolayı yıkım tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu kaydetti. Vatandaşın problemin büyüklüğü nedeni ile çözümsüzlük ile baş başa kaldıklarını söyleyen yıldırım "Bölgemizde kıyı yoğunluğu çok fazla. İnsanlar devlete güvenip ev almış, ruhsat verilmiş ama şu anda yıkım kararı ile mağdurlar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kanunla turizm zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN