Kapkaça uğradı aikidoya başladı

Giriş Tarihi: 7.1.2013

Adana'da iki kez kapkaça uğrayan ve bir kez de evine hırsız giren Bedia Kuddar, Japon savunma sporu olan aikidoya başlayarak 3'üncü Dan'a kadar yükseldi

Adana'da iki kez kapkaça uğrayan ve bir kez evine hırsız giren 43 yaşındaki Bedia Kuddar, Japon savunma sporu olan aikidoya başlayarak 3'üncü Dan'a kadar yükselme başarısı gösterdi. Kuddar, "Şimdi bana yaklaşan birisi olursa onu nasıl etkisiz hale getireceğimi öğrendim. Tek vuruşla bir insanı etkisiz hale getirebiliyorum" dedi.

"BİLSEYDİM KAPTIRMAZDIM"
Evli ve 3 çocuk annesi olan özel bir şirkette çalışan Bedia Kuddar, bundan yaklaşık 2 yıl önce arka arkaya iki kez kapkaça uğradığını belirterek, "Akşam evime giderken yanıma yaklaşan 2 kişi çantamı alıp kaçtı. Bir süre sonra yine evime giderken kapkaç mağduru oldum. Ancak herhangi bir savunma sporu bilmediğim için kendimi koruyamadım. Bilseydim çantamı kaptırmazdım" diye konuştu.

"TEK VURUŞ YETER"
Bir süre sonra da evine hırsız girdiğini, hırsızı evin içinde gördüğünü ancak bir şey yapamadığını anlatan Kuddar, "Başıma bu işler geldiği için kendimi korumak için arayışa girdim. Bir arkadaşım Japon savunma sporu olan aikidoya gittiğini ve bu tür insanlara karşı çok etkili olduğunu söyledi. Bende yaklaşık 1 yıl önce başladım. Şimdi tek vuruşla bir insanı etkisiz hale getirebiliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapkaça uğradı aikidoya başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN