Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah namazına gelene çorba ikramı

Mersin'in Silifke ilçesinde cuma günleri sabah namazı kılmak için camiye gelenlere çorba ikram edilecek.

Giriş Tarihi: 7.1.2013 15:15
Silifke ilçesinde cuma günleri sabah namazı kılmak için camiye gelenlere çorba ikram edilecek.
Merkez Alaaddin Camisi'nde, imamlar Ramazan Ayhan, Mehmet Zeybek ve Ali Dimlioğlu tarafından başlatılan uygulamayla cemaat arasında kaynaşma sağlamak için sabah namazı sonrası cami bahçesindeki Kuran kursu binasında çorba ikramı yapılacak.
İmam Ayhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, cemaatin namaz sonrası da birbirleriyle vakit geçirmelerini sağlamak için böyle bir uygulamayı hayata geçirmeye karar verdiklerini söyledi.

Cami cemaati arasında kardeşlik ve hoşgörü bağının kuvvetlendirmek istediklerini belirten Ayhan, ''Atalarımızın da böyle uygulamaları olmuştur. Camiye gelen açların doyurulup, ihtiyaçlarının giderilmesi geçmişten gelen bir gelenek. Bu geleneğin camimizde tekrar hayata geçirilmesi için uğraş veriyoruz. Cemaat sayısının artacağı ve cemaat arasındaki kardeşlik, sevgi ve muhabbetin güçleneceğini düşünüyoruz'' diye konuştu.
İlçe Müftüsü Bekir Kaplan da, din hizmetlerinin toplumun her kesimine ulaştırılması amacıyla camilerin sosyal ve kültürel mekanlar haline getirileceğini ifade etti.

Camilerde çay ocağı, derslik ve çok amaçlı salonların açılacağını belirten Kaplan, ''Yeni uygulama kapsamında, camilerin yapımı için de proje yarışmaları düzenlenmesi, seçilen projelerin yeni yapılacak camilerde uygulanması planlanmaktadır. Cami hocalarımızın yaptığı bu hizmeti takdirle karşılıyorum'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah namazına gelene çorba ikramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN