STK'lar yardım için göreve hazır

Giriş Tarihi: 7.1.2013
Osmaniye ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu Başkanı Süleyman Dağ, Türkiye'de 150 bin Suriyeli mülteci olduğunu belirterek, "Evlerinden, vatanlarından koparılmış misafirlerimize yardım etmemiz gerekiyor" dedi. Süleyman Dağ ile Platform üyeleri, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ı ziyaret ederek hem çalışmalarını anlattılar hem de Suriyeli mülteciler için yapılacakları konuştular.

8 BİN SURİYELİ VAR

Başkan Süleyman Dağ, sivil toplum kuruluşları olarak bir araya gelerek platformu oluşturduklarını söyleyerek, "Şu an Türkiye'de 150 bin Suriyeli misafir var. Yaklaşık 8 bini Osmaniye'de. Bu misafirler evlerini ve her şeylerini ülkelerinde bırakıp gelmişler. Bizler de Osmaniye ve Suriye Halkı Dayanışma Platformu olarak 'Osmaniyeli Muhacirine Sahip Çık' sloganı ile hareket ediyoruz" dedi.

İKİNCİ KAMP
Vali Celalettin Cerrah, "Millet olarak, insanı severiz ve mağdur durumda olanlara yardımcı oluruz. Bu nedenle Osmaniye Konaklama Merkezimizde kalan Suriyeli misafirlerimizi sağlık, eğitim, barınma, ısınma ve daha pek çok alanda mümkün olduğu kadar iyi ağırlamaya çalışıyoruz. İkinci kampın hazırlıkları da sürüyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
STK'lar yardım için göreve hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN