Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaybettiği ailesini evinde yaşatıyor

Tatil için geldiği Türkiye'de eşi ve üç çocuğunu trafik kazasında kaybeden baba Turabi Kılınç, ailesiyle olan anılarının bulunduğu evi müzeye çevirmek amacıyla satın alacak

Giriş Tarihi: 8.1.2013
Tatil için geldikleri Türkiye'de eşi ile birlikte 3 çocuğunu trafik kazasında kaybeden Turabi Kılınç, İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşadığı evi müzeye dönüştürmek için belediyeye başvuru yaptı. Geçtiğimiz yıl Tekirdağ yakınlarında geçirdikleri acı kazanın ardından yaşadığı Londra'ya dönen Kılınç, kiracı olarak oturdukları evi, sahibi olan Tothenham Belediyesi'nden satın alıp aile müzesine dönüştürmeye karar verdi.

ANILARIYLA BAŞ BAŞA

Beş kişilik aile olarak tatile geldikleri Türkiye'de eşi Elif ve kızları Direnç, Yağmur ve Eylül'ü kaybedip Londra yalnız başına dönen Turabi Kılınç, evinde ailesinin bıraktığı şekilde yaşamaya karar verdi. Evinin tüm duvarlarını ailesinin yüzlerce resimleri ile donatan Turabi Kılınç, eşi ve kızlarına gelen mektupları bugün bile odalarına koyup saklıyor, doğum günlerinde odaları çiçeklerle donatıyor. Ailesiyle 6 yıldır bu evi paylaştıklarını söyleyen Kılınç, "Şimdi onlar bedenen yok ama onların anıları bu evin her bir Tuğlası'nda. Elif'im burada gülüyordu, Direnç burada saz çalıyordu, Yağmur burada bebeğiyle oynuyordu. Buralara bakarak onların anılarıyla yaşıyorum. Ama bir gün bu evden çıkmamız istenilirse işte o zaman yıkılırım. Bu yüzden burayı satın almak için belediyeye avukatım aracılığıyla başvuru yaptım" dedi.

ANIT MEZAR YAPTIRDI
23 Ağustos'ta Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde meydana gelen kazada kaybettiği eşi Elif (31), kızları Direnç (13), Yağmur (8) ve Eylül (5) için Afşin ilçesi Göncü köyüne anıt mezar yaptıran Turabi Kılınç "Yaşadığım acıları ancak ben bilirim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaybettiği ailesini evinde yaşatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN