Eşekli eylemle sesleri duyuldu

Mustafa Kemal Ünivertesi öğrencilerini eşekli ulaşım protestosu Başkan Savaşı harekete geçirdi

Giriş Tarihi: 10.1.2013
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) öğrencilerinin, kentin 20 kilometre dışında olan Tayfur Sökmen Yerleşkesine gidiş-dönüşlerde yaşadıkları zorlukları eşeklerle protesto etmeleri yetkilileri harekete geçirdi. Demokratik kurallar içerisinde hem eleştiren hemde gülümseten bir eylem yapan öğrencileri haklı bulan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Öğrencilerimizin yaşadıkları sorunları çok iyi biliyorum" dedi.

DUYARSIZ KALMAYACAĞIZ

MKÜ Tayfur Sökmen Yerleşkesi'nin Antakya Belediyesi'nin mücavir alan sınırlarının dışında olduğunu hatırlatan Savaş, "Bu yüzden konunun direkt muhatabı esas olarak kurumumuz değildir. Mücavir alan sınır ötesi İl Trafik Komisyonu'nun sorumluluğundadır. Ancak bu durum konuya duyarsız kalacağımız anlamına gelmez. Farklı kurumlardan temsilcilerden oluşan İl Trafik Komisyonu'nda kurumumuzdan da bir temsilcimiz yer almaktadır" dedi.

YASALAR ELVERMİYORDU
İl Trafik Komisyon toplantısında konuyu bir kez daha gündeme getirerek sorunun çözümü için gerekli girişimlerin yapılacağını da belirten Savaş, "Ancak bilinmelidir ki İl Trafik Komisyonu konuya daha öncede duyarlı davranarak sorunu çözüme kavuşturmak için gerekli çalışmayı yapmak istemiş ancak mevcut kanun ve yönetmelikler buna müsaade etmemiştir" dedi.

BÜYÜKŞEHİR AVANTAJI
Savaş ayrıca, Hatay ilinin büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte önümüzdeki süreçte yalnızca belli güzergâhların değil şehrin tamamının ulaşım hizmetinin ele alacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşekli eylemle sesleri duyuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN