Atakaş'tan Dörtyol'a 32 derslikli meslek lisesi

Giriş Tarihi: 11.1.2013

Hatay'da yeni yılın ilk 'okul bağışı protokolü' Vali Lekesiz ve hayırsever işadamı Recep Atakaş tarafından imzalandı. Atakaş, Dörtyol ilçesine 32 derslikli meslek lisesi yaptıracak

Hatay'da okul bağışlarına yeni yılda da devam ediliyor. Yılın ilk bağış protokolü, hayırsever işadamı Recep Atakaş ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. Atakaş'ın Dörtyol ilçesine yaptıracağı 32 derslikli meslek lisesi 12 ayda tamamlanacak ve 7 milyon liraya mal olacak. Okul için protokol, Vali Celalettin Lekesiz'in makamında imzalandı.

TUĞLALAR GELECEĞE

Törende konuşan Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yapılan her bir dersliğin, onlar için koyulan her bir tuğlanın daha güçlü daha müreffeh geleceğe konulan bir tuğla bir derslik olduğunu söyledi. İşadamı Recep Atakaş ise ülkenin en önemli sorununun eğitim olduğuna işaret ederek, "Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma yazma ile başlar. Daha sonra da öğrendiklerimizle bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz" dedi.

TAM DONANIMLI

Yapılan konuşmalardan sonra okulun protokolu imzalandı. Hayırsever işadamı Recep Atakaş tarafından Dörtyol'da 20 dönüm üzerine yaptırılacak olan 32 derslikli okulda, öğrenim binası, atölyeler, spor salonu ve laboratuarlar bulunacak. Recep Atakaş Endüstri Meslek Lisesi adı verilecek okul için 7 milyonlira harcanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atakaş'tan Dörtyol'a 32 derslikli meslek lisesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN