Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'i kana bulayan terörist

Gaziantep'te geçtiğimiz yıl ağustos ayında 10 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı düzenleyen PKK'lı terörist Murat Filiz'in fotoğrafına SABAH Güney ulaştı

Giriş Tarihi: 12.1.2013
Geçtiğimiz yılın son haftasında Amanoslar'da jandarma özel harekat, polis harekat ve komandoların helikopter ve insansız hava aracı destekli düzenlediği operasyonlarda bulunan depolardaki şifreli bilgiler deşifre edildi. Buna göre, Gaziantep'te 20 Ağustos 2012 tarihinde, Ramazan Bayramının ikinci günü Karşıyaka semtinde bombalı saldırı düzenleyen PKK terör örgütü mensubu Firaz kod adlı Murat Filiz'in izi Kandil'den çıktı. 4'ü çocuk 10 sivilin hayatını kaybetttiği, 68 kişinin yaralandığı eylemi gerçekleştiren teröristin fotoğrafına ise SABAH Güney ulaştı.

KARAYILAN'A KOŞTU

SABAH Güney'in elde ettiği bilgiye göre, PKK'nın askeri kanadı olan HPG'de sözde 'özel kuvvet' olan bombacı Murat Filiz, kanlı örgütün yönetici ve sorumluları olan Murat Karayılan-Feyman Hüseyin -Duran Kalkan ve Cemil Bayık tarafından yakinen Zafer koduyla tanınıyor. Murat Filiz, 2011 yılı sonlarına doğru Suriye'den geçerek geldiği Amanoslar'da 'yüksek tırmanış' anlamı taşıyan Firaz kod adını kullanmaya başladı. Gaziantep saldırısı sonrası Osmaniye üzerinden Amanoslara dönen Murat Filiz 3 gün sonra kırsala çıkarken Osmaniye Başkonak yaylasında köylülere erzak aldırıp saklandı. Amanos'da şifreli bir mesajla Suriye'ye, oradan da örgütün ana karargahı Kandil'e döndü.

BOMBA YAPIMI ÖĞRETİLDİ

Buna göre, Gaziantep'teki gibi kanlı saldırıları gerçekleştiren Özel Kuvvetler adlı eylem grubunun birisi Zap, ikincisi ise Gare verilen bölgede 'özel operasyon', 'özel suikast' ve 'özel ağır silah kullanmak' adlı üç ayrı eğitim görüyor. Teröristlere burada pratik şehir eylemi için, sigara paketi, cips paketi, konserve ve benzeri malzemeler kullanarak, oyuncak arabaların entegreleri, cep telefonları ve telsizlerle uzaktan patlatılabilen, 4-5 kilometreden kontrol edilebilen bomba yapımı öğretiliyor.

SALDIRI ÖNCESİ SON FOTOĞRAF
Güvenlik kuvvetlerinin Amanos kırsalında bularak imha ettiği sığınaklarda ortaya çıkan dijital bir fotoğraf makinesi içinde bebek katili olan Murat Filiz'in uzaktan kumandalı patlayıcı düzeneği hazırlarken çekilmiş bir de fotoğrafı çıktı. SABAH Güney'in ulaştığı fotoğrafın, teröristin Gaziantep saldırısını düzenlemeden önce haziran ayında çekildiği anlaşıldı. Polis ve jandarmanın Amanos kırsalında ele geçirdiği belgeler arasında terör örğütü PKK'nın Kandil'deki kamplarıyla ve PKK'nın bombalı saldırılarında kullandığı patlayıcıların niteliği ve durumuyla ilgili önemli bilgilere de ulaşıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'i kana bulayan terörist
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN