Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanede işbaşı eğitimi

Giriş Tarihi: 13.1.2013
Medical Park Tarsus Hastanesi ve İŞKUR işbirliğinde gençlere iş imkânı sunuluyor. İŞKUR'un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında çoğu üniversite mezunu olan 18-25 yaş grubundaki 20 personel, hasta danışmanı olarak 6 ay için Medical Park Tarsus Hastanesi'nde istihdam ediliyor. Gençlere bu süre boyunca İŞKUR tarafından ayda 650 lira net ücret ödenip genel sağlık sigortası primleri yatırılıyor.

80 KURUMDA UYGULANIYOR
İŞKUR Tarsus Şube Müdürü M. Ali Çekerbiçer, kurum olarak düzenledikleri "İş Başı Eğitim Programı"nın temel amacının, insanların meslek ve tecrübekazanması, işyerlerinin de nitelikli eleman ihtiyacını karşılaması olduğunu söyledi. Programda istihdam garantisi bulunmadığını ancak işyerlerinin ihtiyaca göre yetişmiş elemanları işe almalarının mümkün olduğunu kaydeden Çekerbiçer, "Bu proje bittikten sonra ikinci program olarak, kurumun isteği doğrultusunda yeniden yapılabilecek" dedi. Çekerbiçer, Medical Park Tarsus Hastanesi gibi ilçede yaklaşık 80 kurumda daha programın uygulandığını belirtti.

İSTİHDAMA DESTEK
Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Fatih Ökten ise ilçede istihdamın artırılması, nitelikli işgücünün geliştirilmesi konusundaki çalışmalara destek vermekten mutlu olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede işbaşı eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN