Ceyhan'a dev yatırım

Giriş Tarihi: 14.1.2013

Avrupa Birliği, Çevre Bakanlığı ve Ceyhan Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Ceyhan Atıksu ve Yağmur Suyu Projesi' için açılış töreni düzenlendi. Proje 21 ayda tamamlanacak

Avrupa Birliği, Çevre Bakanlığı ve Ceyhan Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Ceyhan Atıksu ve Yağmur Suyu Projesi' açılış töreni gerçekliştirildi. 21 ayda tamamlanması planlanan projenin, Bölgesel Kalkınma Bileşeni Çevre Operasyonel Programı alanında Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında olduğu bildirildi.

"İLK PROJEMİZ GİBİ"
Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Eptisa- Genel Müdür Yardımcısı Jose Ignacio Soriano, projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Biz daha önce de benzer projeleri Türkiye'de uyguladık. Ancak her yeni projeye ilk projemizmiş gibi dört elle sarılıyoruz. Başarılı olmanın sonuçlarını görmek bizleri mutlu ediyor" dedi.

YÜKTEN KURTARDIK

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de bu projeye yedekten girdiklerini ancak başarılı çalışmalar sonucunda hibe almaya hak kazandıklarının altını çizerek, "Yüzde 85'ini Avrupa Birliği'nin finanse ettiği bu proje ile Ceyhan Belediyesi'ni büyük bir yükten kurtardık. Böylece bu alanda harcayacağımız maddi olanaklarımızı da diğer hizmetlerimize yönlendirme imkânı bulduk. Projenin hazırlanmasında emeği gecen tüm mesai arkadaşlarımı yürekten kutluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceyhan'a dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN