Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalılar İzmir'de buluştu

İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği'nin düzenlediği kurtuluş balosu muhteşemdi. Geceye İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı

Giriş Tarihi: 15.1.2013
İzmir Adanalılar Güçbirliği Derneği Adana'nın kurtuluşunun 91'inci yıldönümünü muhteşem bir balo ile kutladı. Hem İzmir'deki Adanalıları hem de Adana'dan gelen konukları bir araya getiren Balçova Termal Otel'deki baloda tam bir Adana gecesi yaşandı. Gecenin en anlamlı olaylarından biri de bir dönem Adana'da da görev yapan İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın baloda Adanalıları yalnız bırakmaması ve Adanalılarla hasret gidermesiydi.

ARDAHAN TOTUK DA VARDI

Pozantı Kaymakamlığı ve Adana Vali Yardımcılığı yapan İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk da baloya katılanlar arasındaydı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile aynı masayı paylaşan Vali Kıraç ve Ardahan Totuk, bol bol Adana sohbeti yaptılar. Şair Burak Ballı'nın sunumuyla renklenen gecede konuşan İzmir Valisi Cahit Kıraç, Adana ve İzmir'in Türkiye'yi dünyaya hazırlayan iki önder şehir olduğunu belirtti.

'SEVGİSİNİ GETİRDİM'
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, "Valimizle kucaklaşmış olmaktan, burada sizinle birlikte olmaktan mutluyuz" dedi. "Adana'nın size sıcak sevgisini getirdim" diyen Aldırmaz, Büyük Önder Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı Adana'da başlattığını ve İzmir'de sonlandırdığını kaydetti. Zihni Aldırmaz, geceye katılanları 13 Nisan'da yapılacak Portakal Çiçeği Festivali'ne davet etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalılar İzmir'de buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN