Geleceğin meslekleri Alata ile yön buluyor

Giriş Tarihi: 15.1.2013
Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu geleceğin mesleklerine yön veren adreslerden biri oldu. İstasyon Müdürü Dr. Davut Keleş, Ekonomist dergisinin tarım ve hayvancılık ağırlıklı yaptığı araştırmada çok kazandıracak 24 meslek grubunu açıkladığını bu meslek dallarından 10 tanesinin Alata'da uygulandığını söyledi.

UZMANLAR ÖĞRETİYOR

Yeni girişimcilere yön verecek çalışmaları yıllardır Alata'da yaptıklarını belirten Keleş, "24 meslek grubundan Trabzon Hurması, Altın Çilek, Kültür Mantarı, Çekirdeksiz Limon, Organik Bal, Dikenli İncir, Solucan Gübresi, Zeytin, İç ve Dış Süs Bitkileri ile Topraksız Kültür Yetiştiriciliği mesleklerini biz yıllardır öğretiyoruz ve uzmanlarımız bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

GİRİŞİMCİLERE PROJE

Bu meslek dallarına ilgi duyanların İstasyon Müdürlüğünden teknik ve damızlık materyal desteği alarak yatırım yapabileceklerini kaydeden Keleş, geleceğin mesleklerinin hayata geçirilmesi konusunda araştırmanın öneminin bir kez daha arttığını söyledi. Keleş, girişimcilere başlangıç materyali de verebileceklerini, bu konuda hazırlanmış projelerinin bulunduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin meslekleri Alata ile yön buluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN