Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'nın kuzeyi güneyle buluşuyor

Adana'nın kuzeyindeki Türkmenbaşı Bulvarı'nı, güneyin en eski yollarından olan Obalar Caddesi'ne bağlayacak olan bulvar için yıkım çalışmaları sürüyor

Giriş Tarihi: 19.1.2013
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Türkmenbaşı Bulvarı'na, Havaalanı Kavşağı'nı devamla Obalar Caddesi'ne bağlayacak ve kuzey-güney buluşmasını sağlayacak bulvar açmak için yapılan Dumlupınar Mahallesi'ndeki yıkım çalışmalarını denetledi. Çalışmalarla ilgili İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı'na bağlı Mevzuata Aykırı Yapılar Şube Müdürü Şahabettin Canımoğlu'ndan bilgi alan Zihni Aldırmaz, "30 metre genişliğinde, 650 metre uzunluğundaki bu yol için yıkım sürüyor. 43 bina için istimlak çalışması başlattık ve büyük bölümünü istimlak ettik" dedi.

MECLİSE TEŞEKKÜR
Çalışmalara destek veren tüm partilerden meclis üyelerine teşekkür eden Aldırmaz, "Kuzeyden güneye bu bulvarları açıyoruz ve trafik sorununa çözüm buluyoruz. Kuzeyden güneye 6, doğudan batıya 4 yeni bulvar için çalışmamız var. Ayrıca Adana'da 2 bin çıkmaz sokak var. Bunları da açmak istiyoruz" dedi. Zihni Aldırmaz bunun yanı sıra Göğüs Hastanesi'nden Baraj Yolu'na açılacak bulvar için de yıkım çalışmalarının bittiğini, yol çalışmalarına kısa sürede başlanacağını açıkladı.

VATANDAŞLAR MEMNUN
Zihni Aldırmaz ile birlikte çalışmaları yerinde gören Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Seyfettin Turan da "Biz meclis üyeleri olarak mecliste bazı kararlar alıyor ve gerekli yetkileri başkana veriyoruz. Verdiğimiz yetkilerin böyle güzel hizmetlerde kullanılmasından dolayı Sayın Aldırmaz'a teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın kuzeyi güneyle buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına ��� ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN