Kitaplar arasında renkli yolculuk

Giriş Tarihi: 19.1.2013

Adana'da bu yıl 6'ncı kez düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı, kitapların dışında birbirinden renkli kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor

Tüyap'ın bu yıl 6'ncı kez gerçekleştirdiği Çukurova Kitap Fuarı'nı ziyaret edenler, kitaplardan çok daha fazlasıyla karşılaşıyor. Organizasyonda sivil toplum örgütleri ve kamu kurumları da birbirinden renkli çalışmaya imza atıyor. Kitap stantlarında ise ziyaretçiler edebiyat eserlerinden boyama kitaplarına, sözlüklerden atlaslara, not defterlerinden mizah dergilerinin eski sayılarının ciltlerine kadar bütün ihtiyaçlarını bulabiliyor. Özellikle edebiyat tutkunları, on binlerce kitabın arasında hangisini alacağını şaşırıyor. Yayınevlerinin büyük indirimleri, kitap kurtlarının kütüphanelerine yeni eserler kazandırmasını kolaylaştırıyor. Katılımcı firmaların stantlarında kimi zaman edebiyat tutkunları hayranı oldukları yazarların öykülerini, şiirlerini ve romanlarını ararken, kimi annebabalar da çocukları için eğitici kitaplar, testler ve diğer materyallerin en iyisini bulmaya çalışıyor. Firmalar da ziyaretçilere bir yandan en yeni çalışmalarıyla ulaşmaya çalışırken diğer yandan kampanyalar ve indirimlerle kolaylık sağlıyor. Bazı stantlarda Çanakkale Zaferi'yle ilgili sorulardan oluşan Monopoli benzeri oyunlar, ahşap malzemeden yapılmış zeka testleri ve 3 boyutlu resimlerden oluşan kitaplar gibi ilginç çalışmalar görenleri şaşırtıyor. Ziyaretçilerin en çok ilgisini çekenler ise özellikle edebiyat ve mizah tutkunu dostlarına hediye edebilecekleri ürünler oluyor.

POLİS DE KİTAP FUARINDA
Çukurova Kitap Fuarı'nda çalışma yapan kuruluşlardan biri de Adana Emniyet Müdürlüğü oldu. Toplum Destekli Polislik görevlilerinin kurduğu standda amirler ve polis memurları, özellikle çocuklarla yakından ilgilenip onları suçtan ve suçlulardan korumaya yönelik bilgiler içeren broşürler vererek açıklamalarda bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kitaplar arasında renkli yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN