Suriyeli mültecilere bir çadır kent de Adana'da

Giriş Tarihi: 19.1.2013

Adana'da içerisinde 5 bin çadır, hastane ve 26 yemekhaneli 13 bin kişilik bir kamp kuruluyor

Suriye'de yaklaşık 2 yıldır yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçıp Türkiye'ye sığınan mültecilere bir kampta Adana'da yapılıyor. İçerisinde 5 bin çadır, hastane, 16 mescit, 26 yemekhane, 46 tuvalet ve banyo ile sosyal aktivite çadırlarının yer alacağı 13 bin kişilik mülteci kampının kurulacağı alandaki çalışmalara hız verildi.

13 BİN KİŞİLİK OLACAK

Savaşın başlamasıyla birlikte özellikle çocuk, kadın ve yaşlılara kucak açarak birçok ilde kamp kuran Türkiye, bu kez de Adana'nın merkez Sarıçam ilçesine bağlı Buruk köyünde 13 bin kişilik çadır kampı kuruyor. Yaklaşık 2 bin 500 dönümlük arazi üzerine kurulmaya başlanan çadır kent için 100'den fazla işçi, 15'den fazla iş makinesi ve kamyon seferber edildi.

MAKİNELER ÇALIŞIYOR
Çadır kent inşaatının formanı İbrahim Pehlivan, çadır kentin yapımına 26 Aralık'ta başlandığını ve çok hızlı bir şekilde çalışıldığını belirterek, "Çadır kent alanının etrafı önce tel örgülerle çevrildi. Şu an çadırlar için iş makineleriyle yerler ayarlanıyor. Bunun dışında sosyal aktivite, yönetim için büyük çadırlar kurulacak. Ayrıca ailelerin barınacağı 5 bin çadır kurulacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli mültecilere bir çadır kent de Adana'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN