Kentsel dönüşüm için işçiler arı gibi çalışıyor

Adana merkez Seyhan ilçesinde belediyenin kentsel dönüşüm projesi için 600 işçi hummalı bir çalışma sergiliyor. 396 konut 7-8 ay içinde teslim edilecek

Giriş Tarihi: 20.1.2013
ADANA merkez Seyhan Belediyesi'nin başlattığı bölgenin ilk, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasının birinci etap birinci kısım inşaatı son sürat ilerliyor. Belediye Başkanı Azim Öztürk, "Sayın Başbakanımızın kentsel dönüşümün gerekliliği yönündeki açıklamalarını emir kabul ettik. Halkımızın sosyal donatıları bulunan, ferah, planlı ve elbette ki depreme dayanıklı konutlarda yaşaması için çalışıyoruz" dedi.

İŞÇİLER HIZ KESMİYOR
Öztürk, üç yıl süren fizibilite ve teknik hazırlıkların ardından 3 Ekim'de temeli atılan Seyhan Kıyıkent Evleri'nin Birinci Etap Birinci Kısım kapsamında ki bin 398 konutun inşasının son sürat devam ettiğini belirterek, "Şantiyemizde iki günde ortalama 21 dairenin kaba inşaatı tamamlanıyor. Ardından kaba inşaatı tamamlanan dairelerde teknik ve sıhhi tesisat çalışması yapılıyor. Bu çalışmalar kapsamında şantiye alanımızda günde ortalama 600 işçi görev yapıyor" diye konuştu. Yeni konutların kısa sürede yükselmesiyle birlikte ilçenin diğer mahallelerinden de benzer talepler gelmeye başladı. Seyhan Belediyesi'nin 96 mahallesinden çok sayıda muhtar ve mahalli dernekler kendi bölgelerinde de 'kentsel dönüşüm ve yenileme' çalışmasının başlatılması talebinde bulundu. Başkan Azim Öztürk, "Yoğun talep 'uygulanan modelde kazananın yalnızca vatandaş' olmasından kaynaklanıyor" diye konuştu.

İKİ MAHALLEDE YÜRÜTÜLÜYOR
Seyhan Belediyesi'nin 'Kıyıkent Evleri Kentsel Dönüşüm ve Yenileme' çalışması Barış ve İsmet Paşa Mahalleleri'nde yürütülüyor. 3 Ekim 2012'de Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla temeli atılan bin 398 konutun bir yıl içinde tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşüm için işçiler arı gibi çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN