Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstihdam yaratacak projeye AB'den 7,6 milyon avro

Osmaniye Valiliği'nin hazırladığı "İş Geliştirme ve KOBİ Destek Merkezi" (İŞGEM), Avrupa Birliği'nden 7 milyon 606 bin 151 avro hibe desteği almaya hak kazandı

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Osmaniye Valiliği tarafından hazırlanan "Osmaniye İş Geliştirme ve KOBİ Destek Merkezi" (İŞGEM) projesi, Katılım Öncesi Avrupa Birliği Mali Yardım Aracı (IPA) programı kapsamında 7 milyon 606 bin 151 avro hibe desteği almaya hak kazandı. Türkiye'nin farklı bölgelerinden 43 ilden yapılan 532 proje başvurusu arasından başarılı bulunan 47 projeden biri olarak hibe desteği alan projenin sözleşmesi, Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ayhan Karaca arasında 9 Ocak 2013 tarihinde imzalandı. Hizmet alımı, tedarik ve inşaat ihalesine ise 2014 yılında çıkılacağı kaydedildi.

KADINLARA KOTA VAR

Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'nde uygulanacak olan projeyle ilgili yaptığı açıklamada "İŞGEM projemiz, Osmaniye Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü içerisinde tahsis edilen yaklaşık 37 bin 500 metrekare alanda faaliyet gösterecek ve 10 bin 258 metrekare kapalı alana konumlandırılacak. İŞGEM projesi doğrultusunda Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi'ne 16 adedi 125 metrekare, 16 adedi 250 metrekare ve 6 adedi 500 metrkare büyüklüğünde metal, gıda, tekstil, mobilya ve diğer sektörlerde faaliyet gösterecek 38 adet işlik yapılacak. Bu işliklerin asgari yüzde 10'u kadın girişimcilerden oluşacak" diye bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdam yaratacak projeye AB'den 7,6 milyon avro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN