Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Belediye otobüslerine sinyal kesici konulsun

Giriş Tarihi: 22.1.2013
Melih Abi köşesinde sizler sorunlarınızı yazıyorsunuz. Biz de çözüm bulmak için çaba harcıyoruz. Kurallara uyma konusunda yazdığımız soruna meslektaşımız Ramazan Durmuş'tan bir öneri geldi. Önemli bir noktaya temas etmiş. Ne demiştik: "Belediye otobüslerinde biniş kapısından değil, diğer kapılardan inmeniz lâzım. Bu konuda sürücülere baskı yapmayın." Ramazan Durmuş yorum yapmış, "Kurallara uymak Türk insanının sevmediği şey. Ne yazık ki toplu taşıma araçlarını babasının evi zannedenler yolculuğu çileye dönüştürüyor. Hatta bir öneride bulunmak istiyorum, özellikle telefon kurtlarına önlem alınsın. Belediyeler otobüslerde sinyal engelleyici kullanıp cep telefonlarının yolculuk boyunca susmasını sağlayabilirler mi acaba!" diyor. Biz de yayınlıyoruz. Belki bu sesi bir duyan olur. Bundan sonra otobüslere de sinyal kesici konur.

Mersin Otogarı çöpten geçilmiyor
Mersin'den otogardan şikayet aldım. Okurumuz, "Melih abi, geçtiğimiz günlerde kısa süreli bir seyahat için Mersin Otogarı'nı kullanmak zorunda kaldım. Zorunda kaldım diyorum çünkü başka türlü otogarın içine girmek istemezsiniz. Çöpten geçilmiyor. Buranın temizliğinden kimin sorumlu olduğunu bilmiyorum ama sorumluluğunu yerine getirmediği kesin. Otogarlar bir kentin dışa açılan penceresi gibidir. Akdeniz'in incisi dediğimiz Mersin'de böyle bir otogarın olması bir Mersinli olarak beni utandırdı. Güzelim kentimize yakışmayan bu görüntülerin bir an önce ortadan kaldırılmasını istiyorum" demiş. Umut ediyorum ki otogar temizlenir ve bu tür şikâyetler almayız.

Gülmece
Kadın kahvaltıda gazete okuyan kocasına, "Keşke bir gazete olsaydım. Bütün gün sıkı sıkı tuttuğun ve ilgilendiğin tek şey ben olurdum." Adam kafasını bile kaldırmadan cevap vermiş; "Evet keşke sen bir gazete olsaydın, böylece yarın senin yerine yeni bir tane alabilirdim."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Belediye otobüslerine sinyal kesici konulsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN