MESKİ'den sahte görevli uyarısı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, bazı kişilerin su abonesi olan vatandaşlara giderek kendilerini MESKİ personeli olarak tanıttığını beyan ederek, bu kişilere karşı aboneleri uyardı. MESKİ Genel Müdürlüğü, kendilerinin MESKİ çalışanı olduklarını söyleyerek, vatandaşların evlerine giden kişilere engel olmak için vatandaşların kimlik ibraz etmeleri gerektiğini bildirdi.

İMZALI BELGE İSTEYİN
Abonelerin bu tür girişimler karşısında mağdur olmamaları için, sayaçlarına MESKİ Genel Müdürlüğünün yetki verdiği kişiler dışındaki şahıslara müdahale ettirmemeleri istendi. Abonelerin sayaç üzerindeki mühürlerin korunmasından sorumlu olduğu belirtilerek sayaç ölçü ve devrelerine yapılan her türlü işlem için imzalı belge istenmesi gerektiği belirtildi.

HEMEN POLİSİ ARAYIN

Açıklamada MESKİ görevlisi olduğundan şüphe duyulan ve abone mağduriyetine neden olabilecek kişi ve kuruluşları derhal 'polis imdat 155' veya en yakın semt karakoluna bildirilmesi istendi. Ayrıca MESKİ ALO 185 telefon hattına, 337 08 41- 45, nolu telefonlara, www.meski.gov.tr web adresine ihbar yapılabileceği, yapılan her ihbarın titizlikle değerlendirildiği, ihbarda bulunan vatandaşların kimlik ve iletişim bilgilerinin gizli tutulduğu vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MESKİ'den sahte görevli uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN