Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okuduğu kitaplarla sahaf dükkânı açtı

Giriş Tarihi: 24.1.2013
Adana Koleji'nde görev yapan edebiyat öğretmeni Hakan Tabakan, okuduğu yaklaşık 5 bin kitabı, açtığı sahaf dükkânına taşıdı. Edebiyat, sinema ve tarih tutkunu öğretmenin açtığı 'Karga Sahafhane'de 1930'larda basılmış, piyasada bulunamayan ve yazarı tarafından imzalanmış, kitap kurtlarını heyecanlandıracak eserler de var.

BULUŞMA NOKTASI OLDU

Hakan Tabakan, Baraj Yolu 69049 Sokak'ta açtığı ve dekorasyonuyla bile okurların ilgisini çeken Karga Sahafhane'yi kendisi gibi hayatında kitaba özel yer açanlarla buluşma noktasına dönüştürmüş. Çocukluğundan bu yana okuduğu kitapları başkalarıyla da paylaşabilmek için sahaf dükkânı açtığını belirten ve kendisinin de basılmış 2 kitabı bulunan Hakan Tabakan, şu anda en çok üniversite öğrencileri ile öğretmenler ve çeşitli mesleklerden çalışan insanlar olduğunu söylüyor.

TİYATRO OYUNLARI VAR

Raflarda 1960'lı yılların Varlık dergileri, Sözcük dergisinin tüm sayıları, Adam Öykü ve Adam Sanat yayınları ile ilk baskı kitapların da bulunabildiğini kaydeden Tabakan, "Bazı kitaplarda, çeşitli vesilelerle tanıştığım yazarlarının imzası var. İnsanlar büyük ilgi gösteriyor" diyor. Tabakan, özellikle bulunamayan eserler ile ilk baskı kitapların dükkâna gelenleri şaşırttığını vurguluyor. Adana Koleji'nde 10 yıl, öğretmenlikte 20 yılı geride bırakan Hakan öğretmen, tiyatroyla da iç içe olduğunu, öğrencileriyle çok sayıda oyunu sahneye koyduğunu, yazdığı bazı oyunların Devlet Tiyatrosu arşivinde bulunduğunu belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okuduğu kitaplarla sahaf dükkânı açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN