"Okul yaptırmaya hiç niyetleri yok"

Giriş Tarihi: 24.1.2013

Adana'da 7 mahalle muhtarının yapılmasını ısrarla istediği, imar sorunu bulunmayan arsada eğitim kampusu için pazarlık ve yapıldığı ortaya çıktı. Arsa sahibi "Ben hazırım" diyor ama henüz sonuç yok

Adana Seyhan'daki Uçakalanı Mahallesi'nde yapılması düşünülen Eğitim Kampusundan, arsadan imar geçirildiği, mal sahibi ile pazarlık da yapıldığı halde 'sessizce vazgeçildiği' anlaşılıyor. Yöredeki yedi mahalle muhtarının "Mutlaka yapılmalı" diye ısrarla istediği, bu amaçla başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere birçok makama faks da çektiği ancak henüz öğrenilemeyen bir neden yüzünden okul yapımından vazgeçildiği görülüyor. Arsa sahibi Güner Özçakmak, "Okul yapmaya niyetleri yok" dedi.

BÜYÜKFIRAT TEKLİF ETTİ

Barbaros, Dağlıoğlu, Akkapı, Mirzaçelebi, Hürriyet, Gülbahçesi ve Dumlupınar mahallelerinin muhtarları tarafından sıkça dile getirilen Eğitim Kampusu konusu ilk kez, Nevşehir'e atanan eski Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat döneminde gündeme geldi. Büyükfırat'ın, arsa sahibi Güner Özçakmak'ı"Burayı eğitim kompleksi yapacağız, itiraz etmeyin, kamulaştıracağız" diye ikna ettiği anlaşıldı. Görüşmeleri doğrulayan Özçakmak, "Eski vali ve müdür değişince durum değişti" dedi. Uçakalanı Mahallesi 990 ada, 82 parseldeki 32 dönüm bahçenin Eğitim Kampus Alanı olması için Adana İl Milli Eğitim Müdürü M.Ali Selamet'in de çaba gösterdiği, hatta arsa sahibine "Fiyatı biraz daha indirin" diye haber gönderdiği belirtildi. Arsa sahibi Güner Özçakmak, "En son geçen hafta kendileriyle görüştüğümde 'Vali bey fiyatı yüksek buldu' dedi. Ancak bu durumda prosedürün devam ettirilip 'bedel fazla' diye dava açılmalıydı. Ama yapmadılar çünkü burayı istemiyorlar" diye konuştu.

YAĞCI KONUYU BİLİYOR

Okul konusunun AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı'ya da mahallinde anlatıldığını belirten Gülbahçesi Mahallesi Muhtarı Abdulgani Önen şunları söyledi: O görüşmeye Milli Eğitim Müdürümüz sayın Mehmet Ali Selamet bey de geldi. Çocukların 3-4 km uzaktan geldiğini, mevcut okullardaki sınıflarda 60-70 kişinin ders gördüğünü ve arsanın imar sorunu olmadığını anlattık ama bir sonuç çıkmadı. Kim ya da kimler istemiyor, neden istenmiyor, bilmek istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Okul yaptırmaya hiç niyetleri yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN