Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana nisan ayında portakal kokacak

Giriş Tarihi: 25.1.2013

Toyota Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi Ali Haydar Bozkurt, "Her yıl portakallar çiçek açtığında Adana mis gibi kokar" dedi

Portakal çiçeklerinin açtığı dönemde Adana'da karnaval havası yaşatmayı amaçlayan 'Nisan'da Adana'da Karnavalı'nın tanıtımı yapıldı. Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş Üst Yöneticisi (CEO) ve Proje Koordinatörü Ali Haydar Bozkurt, Seyhan Otel'de düzenlenen tanıtım toplantısında, Adana'nın sokaklarının nisan ayında portakal çiçekleri sayesinde çok güzel koktuğunu belirterek, bu güzel özelliğin tanıtılmasını amaçladıklarını söyledi.

KARNAVAL COŞKUSU OLACAK

Bu amaç doğrultusunda 'Nisan'da Adana'da Karnavalı'nı başlatma kararı aldıklarını anlatan Bozkurt, Adanalı çok sayıda sanatçının da projeye destek verdiğini ifade etti. Etkinlikle Adana sokaklarını adeta panayır yerine çevireceklerini bildiren Bozkurt, "Her yıl portakallar çiçek açtığında Adana sokaklarında karnaval coşkusu olmasını istiyoruz. Binlerce insan o güzel duyguyu yaşamak için Adana'ya gelecek" dedi.

Turist sayısı artacak
Bozkurt, bu yıl ilk olarak 13 Nisan'da yapılacak karnavalda çok sayıda konser verileceğini, farklı etkinliklerin yapılacağını belirterek, "Karnaval kapsamında Adana'da portakal çiçeği gezi alanı oluşturma planımız da var" diye konuştu. Bozkurt ayrıca, karnavalın Adana'ya gelen turist sayısını artıracağını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana nisan ayında portakal kokacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN