Adıyaman kadın dostu kent oluyor

Birleşmiş Milletler'in, kadınların sosyal hayatta aktif rol almaları için hayata geçirdiği 'Kadın Dostu Kentler Projesi' Adıyaman genelinde uygulanacak

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Temsilciliği'nin, kadın güvenliği ve kadınların erkeklerle eşit koşullardan yararlanmalarını sağlamak için hayata geçirdiği 'Kadın Dostu Kentler Projesi' kapsamında Adıyaman kadın dostu kent oluyor. Proje ile kadınların karar alma süreçlerine eşit ve daha aktif rol alması amaçlanıyor.

DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ

BM Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque, beraberinde Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Talha Gönüllü ile birlikte Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret etti. Huque, Adıyaman'ın da içinde bulunduğu Kadın Dostu Kentler Projesi hakkında Demirtaş'a bilgi verdi.

KADIN AKTİF OLACAK

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Kadın Dostu Kentler Projesi'nin önem taşıyan bir proje olduğunu belirterek, "Bu proje ile hayatın her alanında bulunan kadınlarımız karar alma süreçlerinde daha aktif rol alacaktır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman kadın dostu kent oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN