Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkek ayakkabılarının yüzde 35'i Hatay'dan

Yaklaşık 650 ayakkabı imalathanesi bulunan Hatay, Türkiye'nin erkek ayakkabı ihtiyacının yüzde 35'ini tek başına karşılıyor

Giriş Tarihi: 28.1.2013
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, vali yardımcıları ve kaymakamlarla birlikte ayakkabıcı esnafını ziyaret etti. Toplantı öncesinde, Yavuz Sultan Celim Caddesi, eski Tabakhane Sokak'taki ayakkabı imalathanelerinde incelemelerde bulunan Vali Lekesiz, erkek ayakkabısı toptan satış mağazalarında da esnaf ile bir araya gelerek işleri hakkında bilgi aldı, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

SİTEYE İHTİYAÇ VAR

Vali Lekesiz, ayakkabıcılık sektörünün Hatay için çok önemli olduğunu, Türkiye'nin erkek ayakkabı üretiminin yüzde 35'inin buradan karşılandığını belirtti. Kentte yaklaşık 650 ayakkabı imalathanesi bulunduğunu kaydeden Lekesiz, kunduracı esnafının uygun şartlar altında çalışmasını sağlamak amacıyla yeni bir ayakkabıcılar sitesine ihtiyaç olduğunu kaydetti.

SORUNLARI ANLATTI

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz de, esnafı ziyaret eden Vali Lekesiz'e ilgisinden dolayı teşekkür etti. Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral ise, ayakkabıcılık sektörünün yaşadığı sorunları anlatarak, ayakkabıcılar sitesinin tamamlanmasıyla birlikte üretim kapasitesinin yüzde 50 oranında artacağına inandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkek ayakkabılarının yüzde 35'i Hatay'dan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN