Mermi korkusu yuvasından etti

Ceylanpınar ilçesinde oturan Şehmuz Tekin, Suriye'deki çatışmalar sırasında seken kurşunların bazılarının evine isabet ettiğini belirterek, "Can güvenliğimiz kalmadı" dedi

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin Suriye sınırına sıfır noktada yer alan Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşam giderek zorlaşmaya başladı. Rasulayn ilçesindeki çatışmalar yüzünden huzursuzluk yaşayan mahalle sakinleri son bir haftadır çatışmaların şiddetlendiğini bu yüzden de evlerinde uyuyamaz hale geldiklerini söylüyorlar. İlçede bugüne kadar seken kurşunlardın biri ağır 3 kişi yaralandı.

SINIRA SIFIR MAHALLE

Ceylanpınar ilçesinde oturan 54 yaşındaki Şehmuz Tekin, Suriye'nin Rasulayn ilçesinde PYD ile ÖSO arasında devam eden şiddetli çatışmalar yüzünden seken kurşunların çoğunun evine isabet ettiğini söyledi. Bugüne kadar isabet eden mermi çekirdeklerini gösteren Şehmuz Tekin, "Huzurumuz kalmadı. Can güvenliğimiz yok. Evimi terk etmek zorunda kaldım" dedi.

"CAN GÜVENLİĞİ YOK"
Geçtiğimiz yıl İzmir Tıp Fakültesi 9 Eylül Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, karaciğer nakli olan 5 çocuk babası Şeyhmus Tekin "Çatışmalardan seken kurşunlardan en çok etkilenen ben oldum. Bugüne kadar evime 11 kurşun isabet etti. Şimdi akrabalarıma sığındım. Ancak ne zamana kadar başkalarının evinde kalabiliriz ki. Bu çatışmalar artık sona ersin" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mermi korkusu yuvasından etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN