Yıldırım ekipler anında çözüyor

Adana İl Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı olarak görev yapan "Yıldırım Ekipler", en karanlık cinayetleri çok özel yöntemlerle açığa çıkarıyor

Adana İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat ve Kaçakçılık Amirliği bünyesinde kurulan "Yıldırım Ekipler" geçtiğimiz yıl meydana gelen birbirinden esrarengiz 8 faili meçhul cinayeti, filmleri aratmayacak yöntemlerle aydınlığa kavuşturdu. Özel ekipler, yaptıkları titiz ve sabırlı çalışmalarla parçalanmış uçak biletlerinden tutun, göğüs silikonunun seri numaralarından yola çıkarak çözüp aydınlattılar. Vali Hüseyin Avni Coş, ekip çalışanlarına teşekkür etti. Bir üsteğmen, 2 astsubay ve 5 uzman çavuştan kurulu olan "Yıldırım Ekipler" jandarmanın sorumluluk bölgesindeki faili meçhul cinayetleri filmlere konu olabilecek şekilde çözdüler. İki grup halinde 24 saat boyunca gece-gündüz karanlığa gömülen olayları aydınlatmaya çalışan özel ekip başarılara imza attı. İşlenen cinayetin sır perdesinin kalkmaması için faillerin kullandığı yöntemler, Yıldırım Ekipleri yıldırmıyor, aksine daha da kamçılıyor.

3- KREDİ KARTINDAN KATİLE ULAŞTILAR
Jandarmanın özel ekibi başka bir yöntemle de yine geçtiğimiz yıl boş bir arazide cesedi bulunan Osman Salih Savaşoğlu cinayetini de çözdü. Güvenlik görevlisi İsa Uçak (33), ruhsatsız silahını beğenen ve kendisine vermediği takdirde emniyet güçlerine ihbarda bulunacağı söyleyen av arkadaşı Osman Salih Savaşoğlu'nu önce ağır yaraladı, yaşadığını görünce bıçaklayarak öldürdü. Yıldırım ekibi, olaydan sonra gerçekleştirdiği ayrıntılı çalışmalar sonucunda öldürülen Savaşoğlu'nun kredi kartını kullanan Uçak'ı yakaladı. Zanlı suçunu itiraf etti.

AYDINLATILAN OLAYLARDAN BAZILARI

1-Yırtık uçak bileti
17 Eylül 2001 günü Karataş ilçesine bağlı Adalı köyü Taşlıyolak mevkiinde çürümeye yüz tutmuş bir kadın cesedi bulundu. Olay yerinde yapılan çalışmalarda küçük parçalara ayrılmış bir uçak bileti ile yanmış pasaport Yıldırım Ekiplerin gözünden kaçmadı. Yırtık kâğıtlar üzerinde hummalı bir çalışma yürüten ekipler, 'Hülya Güler 1972' yazısını ortaya çıkardı. Biletin Hollanda-İstanbul-Adana aktarmalı Hülya Güler'e ait olduğunu belirledi. Cesedin fotoğrafı vatandaşlara gösterilirken, biletin kesildiği şirketle irtibata geçildi. Kamera kayıtları büyük bir sabırla incelendi ve Hülya Güler'in görüntüsü tespit edildi. Cesedin Hülya Güler'e ait olduğunu netleştiren ekip bu kez katile ulaşmak için yola çıktı. Bir çoban kadını tanıdı ve Fedai isimli bir kişiyle sahile gittiğini söyledi. Taşları yerine oturtan Yıldırım Ekipler, adı geçen kişinin öldürülen kadının sevgilisi Fedai Göksel Pekayılan olduğunu ortaya çıkardı. Olaydan bir yıl önce Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar ettiği belirlenen zanlı bir parkta alkol alırken sahte kimlikle yakalandı. Pekayılan, kuzeni olan kadını öldürdüğünü itiraf etti.

2- Silikonla anlaşıldı
3 Nisan 2012 tarihinde Ceyhan ilçesine bağlı Kızıldere köyü Cebelnur Dağı eteklerinde hayvan otlatan bir çoban toprağa gömülü vaziyette olan yakılmış ve çürümüş ceset parçaları buldu. Yıldırım Ekipler olay yerinde çok ince bir çalışma yaptı, öldürülen kadınların birisinin göğüslerinde silikona rastlayan ekipler seri numarasını aldı. Silikonu satan firmayı bulan ekipler, daha sonra bunun hangi hastanede kime takıldığını ortaya çıkardı. Ve kadınlardan birisinin Gülcan Ünlütaşkıran olduğunu belirledi. Ekipler, ikinci cesedin kimliğini tespit etmek için hummalı bir çalışma sürdürdü. Ünlütaşkıran'ın kaybolduğu 22 Ocak 2012 tarihinde Bilgi Can'ın yakınlarının da kayıp başvurusu yapması gözden kaçmadı. Ekipler Bilgi Can'ın ailesine ulaştı ve Ünlütaşkıran ile arkadaş olduğunu öğrendi. Olay yerinde bulunan çizme ve çorabın Bilge Can'a ait olduğu ailesi tarafından teşhis edildi. İki kadının kimliklerini belirlenmişti ancak kesinleştirmek için ailelerden DNA örnekleri alındı. Bir ay sonra gelen sonuçlara göre vahşice öldürülen iki kadının Bilgi Can ile Gülcan Ünlütaşkıran olduğu netlik kazandı. Yıldırım Ekipler, şimdi katil ya da katilleri ortaya çıkarmak için çalışmaya başladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım ekipler anında çözüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN