ASKİ durmuyor

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) kentin dört bir yanına yaptığı ana kolektörlerle, yağmur suyu ve kanalizasyon tahliye sistemini ayırıyor

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü yaptığı dev yatırımlarda kentin dört bir yanında yağmur suyu ile kanalizasyon tahliye sistemini ayırıyor. Çalışmalar tamamlandığında yoğun yağışlarda Adana'da su baskını yaşanmayacak. Çalışmaları yerinde denetleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Mavi Bulvar'da yapılan ana kollektör çalışması hakkında ASKİ Genel Müdürü Abdulkadir Küreksiz'den bilgi aldı. Birkaç gün içinde tamamlanması planan çalışma ile Kuzey Adana'dan gelen yağmur sularının DSİ sulama kanalına deşarjı mümkün olacak.

YÜREĞİR'E DE YAPILIYOR

Kuzey güney, doğu batı ayrımı yapmadan Adana'nın dört bir yanında büyük yatırımlarına devam eden ASKİ, Yüreğir İlçesi'nde de önemli yatırımlara imza atıyor. Yüreğir'in yoğun yağmurlarda su baskını yaşayan Levent, Güzelevler, 19 Mayıs gibi mahallelerini bu sorundan kurtaracak yağmur suyu tahliye sistemini yerinde inceleyen Zihni Aldırmaz, kafasında baret, ayağında çizme ile çalışanlarla sohbet etti, onlara çikolota ikram etti. Yapılan çalışmaların sonuçlanmasıyla gazetecilerin her yağmur yağdığında haber yapmak için Valilik civarındaki tren köprüsü altına akın ettiğini hatırlatan Zihni Aldırmaz, "Batı arıtmadan gelen havaalanını takip eden, Narlıca ve Denizli mahallesini takip eden ve tren köprüsü altına kadar gelen ana kollektör çalışmamız gelecek yıl bitecek. Söz veriyorum bir yıl içinde tren köprüsü altında su baskını yaşanmayacak. Gazeteci arkadaşlarımızı gelecek yıl yağmurlu bir günde tren köprüsü altına davet edeceğim. Oraya masa atıp, semaver kuracağım ve çay ikram edeceğim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASKİ durmuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN