Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Habur Sınır Kapısı'nda kontak kapatma eylemi

Giriş Tarihi: 30.1.2013
Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak'a geçiş yapan sürücüler, Iraklı yetkililerin dönüşte kendilerine fazla ceza yazdıklarını öne sürerek eylem başlattılar. Habur yoluna bayrak asan sürücüler giriş yolunu trafiğe kapattılar. Jandarma zırhlı araçla yoğun güvenlik önlemi aldı.

EYLEMLER SÜRECEK

Gümrük memurlarının keyfi muamele yaptığını öne süren şoförler, artık para kazanamadıklarını ve zararına Irak'a sefer yaptıklarını söylediler. Her şoföre yaklaşık 100 TL ile bin TL arasında ceza yazıldığını söyleyen sürücüler, yaşanan duruma tepki gösterdi. Şırnak İl Özel idaresine ait TIR parkında eylem başlatan şoförlerden Mustafa Bayar, sorun çözülünceye kadar eylemlerin süreceğini söyledi.

HAKARET EDİYORLAR

Gümrük memurlarının kendilerine çok fazla ceza yazdıklarını öne süren Bayar, "Depoları ölçmeden her gelen araca ceza kesiyorlar. İtiraz edenlerin de cezası artıyor. Yetkililerin buna dur demesi lazım. Çünkü bu şekilde hiç kazanamıyoruz. Irak'a zararına gidip geliyoruz" dedi. Kamyon sürücüsü Osman Yüksel de "Bize herhangi bir şey sormadan ceza yazıp hakaret ediyorlar" diye konuştu.

Selim ÇAKMAKÇI/SİLOPİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Habur Sınır Kapısı'nda kontak kapatma eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN