Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağız ve diş sağlığı ünitesi hizmette

Giriş Tarihi: 31.1.2013

Mersin'in Erdemli ilçesi Devlet Hastanesi bünyesinde Ağız ve Diş Sağlığı ile Endoskopi üniteleri hizmete girdi

Mersin'in Erdemli ilçesinde Devlet Hastanesi'nde kurulan Ağız ve Diş Sağlığı ile Endoskopi üniteleri, törenle hizmet vermeye başladı. Açılışta konuşan AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, "Hizmetleri bina ve cihazlardan çok insanlar yapıyor. Bu nedenle hastaneye sağlık hizmeti almaya gelen vatandaşa güler yüzle karşılık verilmeli" dedi.

YENİ CİHAZLAR ALINDI

Hastane Başhekimi Dr. Yahya Efe de yeni açılan üniteler hakkında bilgi verdi. Efe, Ağız Sağlığı ve Diş Ünitesi'nin 50 bin, Endoskopi Ünitesi'nin cihazının ise 150 bin liraya mal olduğunu belirtti. Eski üniteye 5 yeni diş ünitesi daha ekleyerek ilçe halkına yaraşır bir hizmet vermek gayretinde olduklarını dile getiren Dr. Yahya Efe, diş ünitesinde 7 doktor 7 hemşire ve 3 diş teknisyeni ile ortalama günlük 150 hastaya hizmet verdiklerini kaydetti.

MERSİN'E GİDİLMEYECEK

Endoskopi ünitesinde ise 1 genel cerrahi uzmanı, 1 anestezi uzmanı ve 2 hemşire ile birlikte günlük 15 hastaya endoskopi işlemi uygulanmaya başlandığını belirten Efe, bu uygulamayla endoskopi ve gastroskopi hizmetleri için daha Mersin'e giden ve günlerce sıra beklemek zorunda kalan hastalara kısa sürede işlem yapıldığını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağız ve diş sağlığı ünitesi hizmette
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN