Kablo hırsızlığına karşı 3 bin 500 alarm sistemi

Türk Telekom, kablo hırsızlığına karşı 3 bin 500 noktada alarm sistemi kurdu. Sistem, hatlara müdahaleleri anında bildiriyor

Giriş Tarihi: 31.1.2013
Türk Telekom, müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engelleyen ve ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olan kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçmek için tüm ülke çapındaki önemli noktalarda alarm sistemi kurdu. Sistem, hatlara yapılan müdahaleleri, Ağ Yönetim Sistemi merkezleri aracılığıyla anında güvenlik güçlerine iletiyor.

ANINDA MÜDAHALE

Türkiye'nin her noktasına uzanan telekom altyapısında belirlenen 3 bin 500 noktaya kurulan özel alarm sistemi, hırsızların kablo hatlarına müdahalesini anında tespit ediyor. Sistem, kablo hattına yapılan müdahaleyi hemen ilgili Türk Telekom İl Müdürlüğü'ne bildiriyor. 7 gün 24 saat takip yapılan ve İl Müdürlükleri tarafından yönetilen Ağ Yönetimi Sistemi merkezleri, alarmın devreye girmesiyle durumu güvenlik güçlerine bildiriyor. Böylece çok kısa sürede hırsızlık girişiminin yapıldığı noktaya ulaşan güvenlik güçleri, hırsızlık olaylarına daha etkin şekilde müdahale edilebiliyor.

ÇİFT YÖNLÜ ZARAR
Sadece büyük şehirlerde değil, tüm yurt genelinde yaşanan kablo hırsızlığı olayları bireylerin ve kurumların iletişim özgürlüğünü kısıtlamakla kalmıyor, aynı zamanda ülke ekonomisine milyonlarca liralık zarar veriyor. Türk Telekom, ülke çapında kurduğu alarm sistemiyle kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçerek, müş- terilerine en iyi şekil- de hizmet ver- mek için çalışma- larını sürdürü- yor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kablo hırsızlığına karşı 3 bin 500 alarm sistemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN