Malatya model olacak

Giriş Tarihi: 2.2.2013
Kadın Dostu Kentler Projesi çalışmalarına katılmak üzere Malatya'ya gelen Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu-UNFPA Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı ziyaret etti. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu Koordinatörü Müjde Demirkazık, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ile bazı belediye meclis üyeleri de katıldılar.

GÜZEL BİR GELİŞME

Projeye Malatya'nın da katılmasında AK Parti Milletvekili Öznur Çalık'ın önemli rol oynadığını belirten UNFPA Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul Huque, programın Malatya'da yapılmasında ve gösterilen ilgiden memnun olduğunu söyledi. Malatya'da yapılacak çalışmaların diğer illere model teşkil edeceğini vurgulayan Huque, "Malatya'da yerel eşitlik adına bütün adımların atıldığını görüyoruz. Yerel kalkınma planında yerel eşitlik faaliyetlerinin de dahil edildiğini görmek güzel bir gelişme. Fonumuzla - Malatya Belediyesi arasında iş birliğinin artacağına inanıyoruz" dedi.

KADIN DOSTU KENT

UNFPA, Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi'nin destekleriyle Kadın Dostu Kentler projesinde çok önemli adımların atıldığını belirten AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise projeye Malatya'nın dahil olmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Malatya'nın kadın dostu bir kent olduğuna vurgu yapan Çalık, "Dünya genelindeki bu proje, 6 yıl önce Türkiye'de başlamıştı. Bu yıl Malatya'da da başladı. Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, kadınlarımıza yönelik önemli projelere imza attı. Bu çalışmalar sayesinde Malatya kadın dostu kent olarak ilan edildi. Huzurlarınızda Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatya model olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN