Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arabistanlı yatırımcılar Bor'da yatırım yapıyor

Giriş Tarihi: 6.2.2013

Niğde'nin Bor ilçesinde bulunan karma organize sanayi bölgesine son dönemlerde yabancı ilgisi var. Arap yatırımcılar Bor OSB yetkilileriyle yatırım olanaklarını görüştü

Hızla gelişen ve yeni yatırımlar kazanan Bor Karma Organize Sanayi Bölgesi, Arap yatırımcılara da ev sahipliği yapıyor. Suudi Arabistanlı Astra Holding'in, tarım ilaçları üzerine faaliyet gösteren firması Astranova, Bor OSB'de fabrika kurdu. Astra Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali M. Al-Mezrawi, Bor'da düzenlenen toplantıda yeni yatırımların geleceğini söyledi.

GÜBRE FABRİKASI

Astra Holding olarak Bor ilçesinde zirai ilaç fabrikasının ikincisini de faaliyete geçirmek için ve yeni yatırımları gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını belirten Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali M. Al-Mezrawi, şirketlerinin merkezini de Bor'a aldıklarını, gübre fabrikası ve kolimer fabrikası kurmayı da düşündüklerini belirtti.

DEVAMI GELECEK

Bor Karma OSB'nin her geçen gün büyüdüğünü ve ciddi yatırımlara ev sahipliği yapmaya başladığını belirten Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, "Suudi Arabistan'ın ilk 10 şirketi arasında olan Astra Holding, Bor OSB'ye 100 kişinin istihdam edildiği tarım ilaçları fabrikası kurdu. Astra Holding 2013 yılında Türkiye'ye planladıkları yatırımları Bor'da gerçekleştirmek istiyor" dedi.

BAŞKAN VE VEKİLLER
Şirketin üst düzey üst düzey yöneticilerinin de katıldığı toplantıya AK Parti Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu ve Ömer Selvi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat katıldı. Suudi firmasının yatırımlarının masaya yatırıldığı toplantıda yakında planlanan yeni yatırımlar ve projeler de görüşüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabistanlı yatırımcılar Bor'da yatırım yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN