İhale yapılmayınca işten atıldılar

Giriş Tarihi: 6.2.2013
Antakya Büyükşehir Belediyesi ile Parktur arasında ocak ayınca yenilenmesi gereken ihale yapılmayınca işsiz kalan 65 park görevlisi Atatürk Anıtı'nda sessiz eylem yaptı. "Ekmeğimizi geri istiyoruz" diyen park görevlileri, Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan ihale yapılıncaya kadar sözleşmeyi uzatmalarını istediler.

"EKMEĞİMİZİ İSTİYORUZ"
Arkadaşları adına konuşan Mehmet Özcan, ihale yapılana kadar işsiz kalacaklarını belirterek, "Çalıştığımız şirketin sözleşme süresi doldu. Yeni ihale yapılmadığı içinde şirketimiz bizi işten çıkartmak zorunda kaldı. İhale sürecinin 1,5-2 ay süreceği söyleniyor. İşsiz kaldık. Bu süre içinde biz ne yapacağız. Tek derdimiz ekmeğimizin bize geri verilmesi. Biz ekmeğimizi istiyoruz" dedi.

"OĞLUMU DÜŞÜNÜYORUM"
Mağdur işçilerden Mehmet Güldiğer'de maaşlarına güvenerek kredi çektiklerini belirterek; "Şimdi işsiz kaldık. Kredi borcunu bir kenara bıraktım, ortopedik özürlü bir oğlum var. Onun masraflarını nasıl karşılayacağımı düşünüyorum. Beni en çok yaralayan da bu. Devlet büyüklerimize buradan sesleniyorum. Lütfen bu sorunu çözsünler, bizler de işimize geri dönelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhale yapılmayınca işten atıldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN