Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'nın yıldızı yeniden parlayacak

Giriş Tarihi: 7.2.2013

HSOSB Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sanayici Bekir Sütcü, ihracatın yarısının OSB'den yapıldığını belirterek, "Böyle giderse Adana eski günlerine döner" dedi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, organize sanayi bölgesinde arsa fiyatlarının mart ayına kadar artmayacağını söyledi. Yatırımcılara 'çabuk' olmaları konusunda çağrıda bulunan Sütcü, bölgede iki yıl içinde tekstil sektörüne sanayicilerin 300 milyon dolar tutarında yatırım yaparak yeni teknolojiler kazandırdıklarını kaydetti.

ESKİ GÜNLERE DOĞRU

Organize Sanayi Bölgesi Genel Sekreteri Mustafa Keskin ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte 2012 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bekir Sütcü, "Adana böyle giderse sanayide eski günlerine kavuşacaktır. İhracat ve enerji tüketim rakamları her geçen gün artıyor" dedi. OSB Başkanı Sütcü, doğalgaz fiyatlarından dolayı bazı sanayicilerin ise kömüre döndüklerini bildirdi. Adana'dan gerçekleştirilen ihracatın yüzde 50'sinin organize sanayi bölgesinden yapıldığını açıklayan Sütcü, "Her geçen gün daha da büyüyor. Bölgedeki arsa tahsisleri de devam ediyor. 2012 yılında 21 firmaya 60 adet sanayi parseli satışı yapıldı. Halen elimizde toplam 186 bin 286 metrekarelik 14 parsel bulunuyor. Bu veriler, bölgemizin alan bakımından da sürekli büyüme gösterdiğini gösteriyor" dedi.

ENERJİ TÜKETİMİ ARTTI

Sütcü, organize sanayi bölgesinin istikrarlı büyüdüğünü gösteren verilerden biri olan enerji tüketimine de değinerek, "2011 yılında 717 milyon 846 bin 480 kWh'lik elektrik tüketilirken, bu rakam geçen yıl yüzde 27'lik bir artışla 915 milyon 380 bin 850 kWh'a ulaştı. Doğalgaz tüketimi geçen yıl 117 milyon 813 bin 767 standart metreküplü oldu, bu rakam önceki yıl 116 milyon 378 bin 351 metreküptü" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın yıldızı yeniden parlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN