Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aynı aileden 9 talasemi hastası bütçeleri zorluyor

Batman'da ailesinden 9 kişi talasemi hastası olan Sadun Demir, çocukların daha sağlıklı ortamda tedavi olabilmesi için destek istedi

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Batman'da iki oğlu, üç yeğeni ve dayısının dört oğlu talasemi hastası olan Sadun Demir, çocukların daha sağlıklı ortamda tedavi olabilmesi için yeni hemodiyaliz ünitelerinin açılmasını istedi. 20 günde bir çocuklara kan verdiklerini belirten Demir, "Hepimizin gelir durumu düşük. Üç aile yan yana kalıyoruz. Hamallık yaparak geçinmeye çalışıyoruz" dedi. Ailesinde 9 talasemi hastası bulunan Sadun Demir, hemodiyaliz ünitelerinde 18 yaş altı çocuklara ayrılan bölümlerde yer sıkıntısı yaşandığını a işaret ederek, bu sorunun en kısa sürede giderilmesi için yetkilerden çaba sarf etmesini istedi. Demir, 2011 yılında bir program için kente gelen Başbakan Erdoğan'a sıkıntıları anlattığını, ancak çözüme yönelik adımların atılmadığını ileri sürdü.

HEMATOLOG ATANSIN

Demir, Batman'da hematolog olmadığından ilaç almak için rapor almak isteyenlerin Diyarbakır'a gitmek zorunda kaldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aynı aileden 9 talasemi hastası bütçeleri zorluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN