Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmetçikle yaşam kolay

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde mahsur kalan vatandaşlara doktor ve ilacı Mehmetçik götürdü

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Mehmetçik Hakkâri ve Batman'da vatandaşın sevgisini kazandı. Yüksekova 3. Piyade Tümeni 7. Hudut Alayı komutanlığı ile Yüksekova Kaymakamlığı'nın koordineli yürüttükleri çalışmalarda mahsur kalan ve bir aydan fazladır yollarının kapalı olduğu Dağlıca köyündeki vatandaşlara hem ilaç hem doktor gönderildi. Batman'da da rahatsızlanan 8 aylık hamile kadın askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı.

UMUT IŞIĞI OLDU

41 haneden oluşan ve 350 civarında nüfusu olan Dağlıca'da hayat durma noktasına gelmişken Mehmetçik umut ışığı olup yetişti. Köydeki hasta vatandaşlara doktor, hemşire ve ebe hava yoluyla gönderildi. Bu çalışmada önce Yüksekova'da hazırlanan helikopterle, sağlık ekipleri gıda ve ilaç götürdü. Köyde sağlık ocağı bulunmasına rağmen doktor olmadığı için hastalara uzun zamandır tabur doktorunun baktığı ifade edildi.

HEDİYE VERİLDİ

Köyü ziyaret eden ekiple birlikte gelen askeri yetkililer vatandaşla sohbet ettikten sonra köy çocuklarına beraber getirdikleri hediyeleri dağıttı. Komutanlarla kartopu oynayan köy çocukları gördükleri ilgiden memnun kaldı.

HELİKOPTERLE YETİŞTİLER
Batman'ın Sason ilçesinde, yolu kar nedeniyle kapalı olan mezrada rahatsızlanan 8 aylık hamile kadın, askeri helikopterle hastaneye yetiştirildi. Sason ilçesi Çakırpınar köyü Dağlıca mezrasında oturan 8 aylık hamile Raife Kaplan'ın (25) rahatsızlandığı ve mezra yolunun etkili kar yağışı yüzünden kapalı olması nedeniyle Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nca görevlendirilen Skorsky S-70 askeri helikopterle köyden alındı. Hastanın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmetçikle yaşam kolay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ��� koyunuz
BİZE ULAŞIN