Adıyaman eğitimdeki hedeflerini büyüttü

Göreve atandıktan sonra yaptığı çalışmalarla Adıyaman halkının takdirini toplayan Vali Mahmut Demirtaş, eğitim yatırımlarına ağırlık vereceklerini söyledi

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, eğitim yatırımlarına ağırlık vereceklerini belirterek, son olarak Borusan Holding'in Adıyaman'a bir kreş yapacak olmasının il adına sevindirici olduğunu söyledi. Demirtaş, özellikle eğitim konusunda çok titiz bir çalışma başlattıklarını belirterek, "Gerek devletimizin imkânları, gerekse de hayırsever vatandaşlarımız ve özel sektör tarafından ilimize eğitim konusunda yapılabilecekler noktasında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.

YENİ OKULLAR

Yeni yılda 7,2 milyon lira olan ödeneği, 65 milyon liraya çıkardıklarını anlatan Demirtaş, "Milli Eğitim Bakanlığımıza sunmuş olduğumuz programımız kabul gördü. Bu kapsamda proje çalışmalarımızı başlattık, hızla zemin etütleri hazırlanıyor. İnşallah mart ayından itibaren ihalelere başlayacağız. İnşallah yeni yılda amacımız ilimize en az 350 derslik kazandırmak, peşi sıra bu derslik sayısını 600 dersliğe çıkarmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

YATIRIM YILI 2013

SABAH Güney'e kentte planlanan çalışmaları anlatan Vali Mahmut Demirtaş, eğitimin yanı sıra sağlık, ulaşım, sulama ve tarım konularında da çalışmaları olduğunu dile getirerek, Adıyaman'ın 2013 yılından itibaren yatırımların bol olduğu bir kent olacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adıyaman eğitimdeki hedeflerini büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN