Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta dönüşüm çözümün ilk adımı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıkta Dönüşüm Projesi"yle vatandaşın sağlık hizmetlerine kolay ulaştığını söyledi

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yapılan 14. Üniversite Hastaneleri Birliği toplantısının açılışında konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Sağlıkta dönüşüm projesi ile vatandaşımızın sağlık hizmetlerine ulaşmada yaşadığı sıkıntılar yüzde 80 oranında çözüldü. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah geride kalan yüzde 20'lik kısmının yarısını çözmeye çalışacağım. Kul sıkışmadan hızır yetişmezmiş. İnşallah biz de sıkışılan konuların Hızır'ı oluruz da vatandaşlarımıza hizmet ederiz" dedi.

ÖNEMLİ ROL ALACAKLAR
İnsanlara sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sunmanın hükümetin görevi olduğunu belirten Müezzinoğlu, "Bundan sonraki süreçte de görevimizi en ideal şekilde yapmanın gayreti içinde olacağız. Ama üniversite hastanelerimizin bizim sorumluluğumuzun ötesinde sorumlulukları var. Bugün Türkiye'de dünyaya örnek olacak bir sağlık hizmeti geliştirebildiysek bunun dinamosu uzmanlarımız, hekimlerimiz ve üniversitelerimizdir. Tıp fakültelerimizin 2023 vizyonu sürecinde hedefe ulaşma anlamında önemli rol alacaklarına inanıyorum" dedi.

GÜZELBEY'DEN ÖVGÜ

Müezzinoğlu'nun ilk gezisini Gaziantep'te yapmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, toplantıya ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duyduklarını söyledi. Güzelbey, "Eskiden Gaziantep sadece yemekleriyle bilinirdi. Son zamanlarda yapılan restorasyonlar kentimizi farklı bir yere getirdi. Birçok mekan turizme kazandırıldı. Sanayinin yanında bir ticaret şehri olarak tanınıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi yine Gaziantep'tedir. Kısacası Gaziantep her zaman gelip gezmeye değer bir şehirdir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta dönüşüm çözümün ilk adımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN